Вести Македонија Ударни вести

ОЈО поведе постапка за узурпација на просторот на поликлиниката „Бит Пазар“

  Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје синоќа до Основниот кривичен суд Скопје достави предлог за определување мерка притвор за две лица против кои е поведена постапка за кривично дело – Узурпација на недвижности согласно член 225 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Осомничените, на возраст од 45 и 42 […]