Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Средба Џафери – Желјазков: Позитивен став за взаемни средби

  Претседателот на Собранието Талат Џафери, денеска оствари средба  со претседателот на Народното Собрание на Република Бугарија, Росен Желјазков кој…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Џафери – Желјазков на заедничко положување венци во Базиликата Санта Мариа Маџоре

  Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери и претседателот на Народното Собрание на Република Бугарија, Росен Желјазков,…

Read More