Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Џафери – Желјазков на заедничко положување венци во Базиликата Санта Мариа Маџоре

  Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери и претседателот на Народното Собрание на Република Бугарија, Росен Желјазков,…

Повеќе