Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Одбележување 16 години од хеликоптерската несреќа кај Блаце

  Денеска се одбележуваат 16 години од хеликоптерската несреќа кај Блаце, во која трагично загинаа 11 армиски припадници од составот…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

ОЈО со истрага за тешката сообраќајна несреќа кај Блаце

  Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека…

Повеќе