Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Истрага за задоволување полови страсти пред малолетно девојче

  Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 63-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил…

Повеќе