Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Албин Курти го посети Чаир, се инаугурираше улицата „Адем Демачи“

  Премиерот на Косово Албин Курти денеска ја посети општина Чаир, каде заедно со градоначалникот на општината Висар Ганиу и…

Повеќе