Categories: Спорт, Топ теми, Ударни вести

РФ: Благодарност до македонската ракометна јавност

Ракометната репрезентација на Македонија вчера триумфира против Фарски Острови во реваншот од баражот и обезбеди пласман на Светското првенство во…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

РФМ: Финансиските средства од 615.000 денари ќе ги пренамени во МЗ за справување со коронавирусот

  Раководството на Ракометната Федерација на Македонија (РФМ) одлучи да не ја користи финансиската поддршка за 13 свои вработени во…

Повеќе