Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Во Струмица 13 лица нападнале службено лице при вршење работи на безбедноста

  Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 13 лица за кои постои основано сомнение дека…

Read More