Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Маричиќ: Колку е подостижно проширувањето на ЕУ толку е посилен гласот на Европа

  Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ учествуваше на панелот насловен „Збогум Европа! (?) – Глобален вазал или глобален лидер:…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Османи: Повеќе интеграција пред европското членство за борба против евроскептицизмот

  На маргините на Бледскиот стратешки форум, денес, министерот за надворешни работи Бујар Османи учествуваше на работен појадок организиран од страна…

Повеќе