Categories: Алтернатива, Музика и Филм, Настани

Започна првото издание на „Охрид џез фестивал“

  Вчеравечер во предворјето на црквата „Света Софија“ започна првото издание на „Охрид џез фестивал“ кој се организира под покровителство…

Повеќе