Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Пендаровски домаќин на состанокот на лидерите од Процесот Брдо-Бриони

  Претседателот Стево Пендаровски, денес во Скопје ќе биде домаќин на состанокот на лидерите на земјите учеснички од Процесот Брдо-Бриони.…

Повеќе