Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Ковачевски: ЕУ се подготвува за прием на нови членки

  Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, на третиот Самит на Европската политичка заедница во Гранада, Шпанија даде изјава за медиумите,…

Повеќе