Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Џафери со честитка по повод 11 Октомври – Денот на народното востание

  Искрени честитки по повод денешниот државен празник, 11 Октомври – Денот на народното востание од име на Собранието на…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Пендаровски: Нека ни е честит и вековит празникот!

  Претседателот Стево Пендаровски, по повод 11 Октомври – Денот на народното востание, упати честитка до граѓаните на РС Македонија.…

Повеќе