Вести Македонија Ударни вести

Денеска се регистрирани 721 нов случaj на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.816 тестирања, а регистрирани се 721 нов случаj на ковид-19 во: Скопје – 334, Прилеп – 56, Кавадарци – 52, Неготино – 34, Велес – 26, Охрид – 24, Битола – 23, Куманово –22, Тетово – 18, Струмица […]

Вести Македонија Ударни вести

Нови 103 случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 841 тестирање, а регистрирани се 103 нови случаи на ковид-19. – Скопје 46 – Куманово 6 – Штип 6 – Прилеп 2 – Тетово 17 – Струга 9 – Велес 3 – Битола 1 – Охрид 3 – Кавадарци 1 – Гостивар 1 – Струмица 1 – Свети Николе […]

Вести Македонија Ударни вести

Рекордни 120 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 953 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19. – Скопје 67 – Куманово 19 – Штип 16 – Прилеп 4 – Тетово 9 – Велес 2 – Гостивар 1 – Неготино 1 – Струмица 1 На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина 65 годишна пациентка, […]