Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Џафери: Овој ден е споменик на револуционерната идеја, раскрсница помеѓу иднината и минатото

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери упати честитка по повод државниот празник 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба. “Почитувани…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Пендаровски: Честит и вековит 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба

  Претседателот Стево Пендаровски упати честитка до граѓаните по повод 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба. “На овој…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Денот на македонската револуционерна борба е неработен ден за сите граѓани

  Согласно Законот за празниците на РМ  („Службен весник  на  РМ„ бр.21/98 и 18/07), 23 октомври 2023 година (понеделник), Ден…

Повеќе