Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Ахмети го најави Бујар Османи за претседателски кандидат на ДУИ

  Лидерот Али Ахмети на прес-конференција објави дека Бујар Османи ќе биде претседателски кандидат на ДУИ. Лидерот на ДУИ Али…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе организира изборна конвенција за претседателски кандидат

  При денешната посета на општина Ресен во рамки на кампањата „Важно е! Од тебе зависат промените“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Вело Марковски ја презентираше неговата изборна програма за Претседател

  Денеска Проф. д-р Вело Марковски ги презентираше неговите главни ставови врз кои ќе се темели неговата изборна програма за Претседател на…

Повеќе