Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Пендаровски: Честит и вековит 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба

  Претседателот Стево Пендаровски упати честитка до граѓаните по повод 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба. “На овој…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Чествување Денот на македонската револуционерна борба пред споменикот на Гоце Делчев

  По повод одбележувањето на „23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба“, делегација на Владата на РС Македонија составена…

Повеќе