Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Честитка од Џафери по повод Денот на сите светци

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери упати честитка до граѓаните од католичката вероисповед по повод големиот католички празник Сите Светци.…

Повеќе