Categories: Вести, Македонија, Став, Ударни вести

Демант на МК: Лага е дека се затвора Библиотеката „Кочо Рацин“ во Тетово

  Министерството за култура категорично ги демантира информациите пренесени во дел од медиумите дека министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска ја…

Повеќе