Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Пендаровски: Честит 22 Ноември – Денот на албанската азбука

  Претседателот Стево Пендаровски, по повод одбележувањето на 22 Ноември – Денот на албанската азбука, упати честитка до припадниците на…

Повеќе
Categories: Алтернатива, Настани

Државната награда “22 Ноември” 2023 за Агим Винца и Амет Селмани

  Одборот за доделување на државната награда “22 Ноември” согласно Законот за државните награди, на својата последна седница донесе одлука за…

Повеќе