Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Бесплатен скрининг за 2.000 пациенти во ризик од хронично бубрежно заболување

  Министерот за здравство д-р Илир Демири и генералниот директор на Диаверум Димитар Клисаровски, денеска информираа дека е обезбеден бесплатен…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Шукова од Брисел: Подготвени сме да го преземеме нашиот дел од одговорноста

  Денеска во Брисел започнува билатералинот скрининг за Поглавје 27- Животна средина и климатски промени што претставува еден од двата…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Маричиќ задоволен од билатералниот скрининг за Поглавје 24

  Во Брисел заврши првиот билатералниот скрининг состанок за Поглавјето 24, „Право, слобода и безбедност“. Заменик претседателот на Владата задолжен…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Прв пресек oд скрининг во училиштата: Од 1323 тестирани само 6 ученици позитивни на Ковид 19

  Министерството за здравство информира дека во тек е скринингот на учениците од основните и средни училишта во Република Северна…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Започнува скринингот на учениците, први утре ќе се тестираат средношколците во Скопје

  Утре ќе започне скринингот на учениците во 9 средни училишта во Скопје. Во текот на утрешниот ден ќе се…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Бесплатен скрининг за новинари и медиумски работници за Ковид-19

  Министерството за здравство на барање на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) во наредните денови ќе организира бесплатен скрининг за новинари и…

Повеќе