Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Продолжен притворот на осомничените за убиствата на Вања и Панче

  Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство Скопје за продолжување мерка притвор…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Статуси, Ударни вести

Османи: Ова злосторство ќе биде најстрого казнето

  Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска изрази сочувство на семејството и најблиските за смртта на 14-годишната Вања Ѓорчевска.…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Утре во ООУ ,,Јохан Хајнрих – Песталоци” ќе биде отворена книга на жалост

  Со огромно жалење, скршени од болка за прерано згаснатиот живот на Вања, ве информираме дека утре, од 09:00 часот,…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

ЈO: Безживотното тело на Вања Ѓорчевска пронајдено во околината на Скопје

  По преземени опсежни мерки и активности од страна на полициски службеници од СВР Скопје, денеска (03.12.2023) во околината на…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

МВР апелира да не се изнесуваат шпекулации за исчезнатото девојче

  Министерството за внатрешни работи активно се вклучи во потрагата, веднаш по добивањето на пријавата за изчезнувањето на девојчето од…

Read More