Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Ковачевски-Блинкен: Силно стратешко партнерство на патот на македонското евро-интегрирање

  Претседателот на Владата Димитар Ковачевски попладнево во Скопје се сретна со американскиот државен секретар Антони Блинкен.     На…

Read More