Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Арсовска на Самитот COP28 ја презентираше биотехнолошката лабораторија на Град Скопје

  Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска е учесник на Самитот COP28, кој се одржува во Обединетите Арапски Емирати, а…

Повеќе