Categories: Вести, Изјави, Македонија, Статуси, Ударни вести

Д-р Пановски: Прво новинари ми се јавија да ме прашаат за нешто што го немав чуено

  Министерот за здравство Беким Сали преку објава на Фејсбук најави дека наскоро ќе формира нова Комисија за заразни болести…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Програма и Приоритети за работа на Бугарското претседателство со Советот на ЕУ

Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Македонија, со  која претседаваше претседателот на Комисијата г.Артан Груби, ја оддржа 8.…

Повеќе