Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Пендаровски го прими началникот на Генералштабот на Вооружените сили на Албанија, Арбен Кинѓи

  Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими генерал-мајор Арбен Кинѓи, началникот на Генералштабот на Вооружените сили на Република Албанија, кој…

Повеќе