Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

„Св. Наум Охридски“ доби современ апарат за литотрипсија и за мамографија

  Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити денеска беше во посета на Клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ по…

Повеќе