Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Џафери – Даштевски: Фер избори по европски вредности

  Денес, на покана на претседателот Џафери, се оствари средба со претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски и членовите…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Министерот Тошковски на средба со претседателот на ДИК Даштевски

  Министерот Панче Тошковски во текот на денешниот ден ја посети Државната изборна комисија при што оствари средба со претседателот…

Повеќе