Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Петровска: Модернизација на Армијата, набавка на нова и модерна опрема

  Министерката за одбрана Славјанка Петровска во вечерашното издание на „Само интервју“ на Канал 5 зборуваше за модернизацијата на Армијата,…

Повеќе