Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Ванковска: Ако ме ставаат на црна листа, нека побрзаат зошто планирам да победам на изборите

“Како единствен претседателски кандидат кој отворено ги доведува во прашање Преспанскиот и Рамковниот договор, кои се американски чеда, оваа порака…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Апасиев и Ванковска ја поднесоа иницијативата за собирање потписи до ДИК

  Денес, претседателот на Левица, Димитар Апасиев и проф. Билјана Ванковска и официјално ја поднесоа Иницијативата за собирање потписи за…

Повеќе