Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Османи: Пендаровски да го свика Советот за безбедност

Министерот за надворешни работи Бујар Османи на денешната прес-конференција го повика шефот на државата Стево Пендаровски да го свика Советот…

Повеќе