Categories: Вести, Македонија

Обвинение за труење кучиња во Неготино

  Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе Обвинителен предлог против 62-годишен жител на Неготино за кривични дела – Предизвикување општа опасност…

Повеќе