Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Џафери на Регионален самит за Планот за раст на Западен Балкан во Тирана

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Талат Џафери, денеска, ја продолжува работната посета на Тирана, Република Албанија, со…

Повеќе