Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Истрага против десет лица по вчерашната акција „Чибук“

  Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција постапувајќи по кривичната пријава поднесена денес…

Повеќе