Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Џафери – Силвестри: Северна Македонија да продолжи по европскиот пат

  Претседателот на Владата Талат Џафери, се сретна со Н.Е. Андреа Силвестри, амбасадор на Италијанската Република во земјава. На состанокот…

Повеќе