Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Џафери-Лапсли: РС Македонија е ценета членка на Алијансата која посветено ги развива одбранбените капацитети 

Претседателот на Владата на РС Македонија, Талат Џафери, вчера попладне се сретна со помошникот на генералниот секретар на НАТО за…

Повеќе