Categories: Вести

Меркел: Мора да дејствуваме за да ги спречиме земјите да ја напуштат ЕУ

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска на извршниот комитет на нејзината конзервативна партија, Христијанско-демократската унија (ЦДУ), соопшти дека треба да се…

Повеќе