Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Нови апарати и инструменти за контроли на електричните броила

  Министерот за економија Крешник Бектеши заедно со директорот на Бирото за метрологија Авдуљ Сељам Селами и со менаџментот на…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Бислимоски: РКЕ не ги признава кражбите на струја

  Потрошувачите треба да знаат дека плаќаат само за она што го потрошиле, изјави претседателот на РКЕ Марко Бислимоски. Регулаторната комисија…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

ЕВН од денеска почнува со усогласување на броилата за евтината дневна тарифа

ЕВН Македонија од денеска ќе почне да ги усогласува броилата на потрошувачите по одлуката на Владата за враќање на евтината…

Повеќе