Вести Свет

ТРАМП:Светот е во хаос и треба да се ограничи влегувањето во Америка

Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека неговиот план да се ограничи влегувањето на луѓето од неколку муслимански земји е неопходен затоа што светот е во „целосен хаос“. Во интервју за „Еј-би-си њуз“, Трамп ги отфрли тврдењата дека тој план е „прогон на муслиманите“. – Тоа не е прогон на муслимани, туку на муслимански земји […]