Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Средба Силјановска Давкова со турскиот амбасадор Фатих Улусој

Претседателката Гордана Силјановска Давкова денеска го прими амбасадорот на Република Турција, Фатих Улусој. На средбата беа разменети мислења за севкупните…

Повеќе