Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Истрага за двојно убиство и обид за убиство во кумановско

  Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Негувателка под истрага за малтретирање на дете во градинка

  Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 32-годишна негувателка во детска градинка, за која постои…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

ОЈО поведе истрага за злоупотреби на Клиниката за онкологија

  Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 5 лица, од кои две службени лица –…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Тим од ОЈО во Косово бараа докази за злоупотреби на Клиниката за онкологија

  Тим од обвинители од Јавното обвинителство во текот на вчерашниот ден беше во косовското Обвинителство и оствари директна средба…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Истрага за обид за убиство во Скопје

  Основното јавно обвинителство Скопје поведе истражна постапка против 33-годишник од Арачиново, бидејќи постои основано сомнение дека сторил кривично дело…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

ХК: Истрагата на Онкологија да биде врвен приоритет на надлежните институции

  Хелсиншки комитет за човекови права остро реагира за скандалот во Клиниката за онкологија и инсистира итно да се расчистат…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Татко под истрага за полови дејствија спрема сопствената малолетна ќерка

  Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 42-годишник за кого постои основано сомнение дека подолг…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

ОЈО со истрага за тешката сообраќајна несреќа кај Блаце

  Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Големо количество оружје и муниција пронајдени кај косовски државјанин во Скопје

  Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен државјанин на Косово со престојувалиште во Кондово,…

Read More