Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Џафери на Самит: Реформите се клучен чекор за доближување на регионот во ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Талат Џафери, во рамки на учеството на Регионалниот самит на лидери во Котор,…

Повеќе