Вести Свет Ударни вести

DW: Крвопролевање во Лас Вегас

Во напад на музички фестивал во Лас Вегас загинаа најмалку 20 лица, а повеќе од 100 се повредени, од кои дел се во тешка состојба, пренесе Дојче веле. На концерт во рамките на кантри-музички фестивал во американската туристичка метропола Лас Вегас напаѓач почнал да пука околу себе и притоа убил дваесет, а повредил најмалку 100 лица. […]