Спорт

Најдобриот стрелец на мундијалите замина во пензија на 38 години!

Германскиот голгетер и најдобар стрелец на светските првенства Мирослав Клосе одлучи да стави крај на својата богата фудбалска кариера. Клосе има 38 години и беше без ангажман оваа сезона. Неговиот последен клуб Лацио го напушти оваа година, по истекот на договорот. Клосе беше споменуван како замена за Милик во Наполи, но ништо не испадна од […]

The post Најдобриот стрелец на мундијалите замина во пензија на 38 години! appeared first on Спорти.