Вести Свет

Рохани: Иран може да започне нуклеарна програма за неколку часа

Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека тоа може да се направи за еден час и ден, доколку Вашингтон продолжи со заканите и санкциите за Иран ТЕХЕРАН (АА) – Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека неговата земја е во состојба повторно да ја активира нуклеарната програма за само неколку часа, јавува Anadolu Agency (AA). Рохани во […]