Вести

Најскап скандал во историјата на автоиндустријата

САН ФРАНЦИСКО (АА) – Германскиот производител на автомобили Фолксваген (Volkswagen – VW) ќе мора да плати рекордни 13,6 милијарди евра на сопствениците на Волксваген возила, за да ја подмири тужбата, соопштија медиумите во САД, пренесува Anadolu Agency (AA). Спогодбата Фолксваген ќе го чини 4,5 милијарди евра повеќе од она што се зборуваше минатата недела. Воедно, […]