Вести Македонија Ударни вести

Случајот „Триста“ ќе го суди Лидија Петровска

Судијката Лидија Петровска е назначена да го води случајот „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство, соопшти денеска Основниот суд Скопје 1. Петровска, која веќе суди два предмети по обвиненија на СЈО, случајот „Триста“, како што информираат од Кривичниот суд, го добила преку автоматизираниот компјутерски систем за управување со судски предмети (АКМИС), а почетокот на судењето го […]