Categories: Вести, Изјави, Македонија

Герасимовски ги покани граѓаните на предновогодишна прослава и базар на „Боемска улица 1“

  Дводневна прослава на „Боемска улица 1“, со повеќе настани за сите жители, најави градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски.прослава„Планираме…

Read More
Categories: Алтернатива, Вести, Македонија, Настани, Ударни вести

“НЕУРОМЕДИКА” гламурозно го прослави јубилејот 30 години

  Вчера, 8 јуни, приватната болница Неуромедика го прослави на највисоко ниво јубилејот 30 години постоење со голем гламурозен настан…

Read More
Categories: Алтернатива, Вести, Македонија, Настани, Ударни вести

“ПРИМА МЕБЕЛ” ГО ОТВАРА ОСМИОТ САЛОН ЗА МЕБЕЛ ВО МАКЕДОНИЈА

КОРПОРАЦИЈАТА ПРИМА МЕБЕЛ ГО ОТВАРА ОСМИОТ САЛОН ЗА МЕБЕЛ ВО МАКЕДОНИЈА   Во седмата година на своето работење во Македонија, „Прима…

Read More