Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Приведен е Алил Демири за грозоморното убиство кај Смиљковското Езеро

  Денеска, 24 август, полицијата на Република Косово, во соработка со македонската полиција, во Косово го лиши од слобода Алил…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Јавна седница за „Монструм“ денеска во Врховен суд

Јавната седница за случајот „Монструм“, за петкратното убиство кај Смилковското езеро, треба да продолжи денеска во Врховниот суд. Претходно, седницата…

Повеќе