Вести Свет

Русија и НАТО одржуваат редовни нуклеарни вежби додека војната во Украина продолжува

  НАТО и руската војска вчера организираа редовни нуклеарни вежби кои се одржуваат секоја година, но кои поминаа забележани по неоснованото тврдење на рускиот претседател Владимир Путин дека Украина планира да активира радиактивна „валкана бомба“, пишува Асошиејтед прес. Рускиот претседател Владимир Путин од далечина ги следеше вежбите на неговите стратешки нуклеарни сили, кои вклучуваа повеќекратно вежбање […]